Pękające pięty – przyczyny i leczenie

Pękające pięty to wyjątkowo bolesna dolegliwość, która może uprzykrzyć życie. Spowodowana jest na ogół brakiem witamin oraz nadmiernie zgrubiałym naskórkiem. Przyczyną pękających pięt może być również: noszenie twardego obuwia, brak higieny i właściwej pielęgnacji.

Aby zwalczyć pękające pięty, do codziennego mycia zaleca się stosowanie pumeksu oraz używanie kremów złuszczających. Ponadto wskazane jest stosowanie raz w tygodniu kąpieli zmiękczającej w specjalnej soli do stóp lub w mieszance ziołowej z dodatkiem krochmalu i siemienia lnianego.

PRZYNIEŚ ULGĘ PĘKAJĄCYM PIĘTOM

Aby skutecznie wygładzić popękaną skórę pięt, warto zastosować krem na pękające pięty ACERIN LAVENDI, preparat, który działa kojąco i przywraca skórze właściwy poziom nawilżenia. Przynosi natychmiastową ulgę suchej i spierzchniętej skórze. Łagodzi podrażnienia, pobudza procesy odnowy naskórka. Zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę. Antyseptyczna forma kremu pomaga zlikwidować przyczyny infekcji.

Przyczyn powstania rozległych zrogowaceń i pęknięć skóry stóp może być wiele. Pierwsza warstwa skóry – warstwa rogowa – tworzy naturalną barierę ochronną przeciwko biologicznym, chemicznym, fizycznym i mechanicznym bodźcom. Na stres z zewnątrz skóra reaguje natychmiast. Ucisk i tarcie spowodowane noszeniem niewłaściwego obuwia prowadzą do nadmiernego wzrostu komórek: skóra rogowa pogrubia się. Taka reakcja organizmu może doprowadzić do poważnych dolegliwości. Pęknięcia wnikające głęboko w skórę są bardzo bolesne, w dodatku mogą być przyczyną zakażeń. Dobrym zabezpieczeniem takich uszkodzeń będzie ACERIN PROTECT – płyn na pękające stopy i dłonie. Płyn, po nałożeniu, zasycha w postaci cienkiego elastycznego filmu, chroniąc uszkodzenie skóry i zabezpieczając je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Skóra ulega szybkiej regeneracji, a pęknięcia ustępują. Może być stosowany leczniczo i profilaktycznie.

Bardzo korzystny wpływ na kondycję naszych stóp ma ich regeneracja nocą. Na umyte stopy nakładamy grubą warstwę kremu ACERIN MASKA do stóp, a następnie nakładamy skarpetki na noc. Skóra zostanie odbudowana, odzyska elastyczność i miękkość. Taki zabieg jest niezwykle kojący dla przesuszonego, popękanego naskórka i należy go wykonywać codziennie przez dziesięć dni. Później, po odzyskaniu przez skórę elastyczności, można poprzestać na codziennym smarowaniu kremem ACERIN LAVENDI lub ACERIN INTENSIVE, a zabieg intensywnej regeneracji powtarzać raz na tydzień.